• "Cumhuriyeti biz kurduk, onu yüceltecek ve koruyacak olan sizlersiniz." Mustafa Kemal Atatürk
  • 02 Ekim 2022, Pazar

İBB BAŞKANI İMAMOĞLU’NUN KATILIMIYLA MODERN ARDAHAN OTOBÜS TERMİNALİ AÇILDI

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun büyük destekleriyle yapılan Ardahan yeni, modern şehirlerarası otobüs terminali yapılan görkemli bir törenle hizmete açıldı. Vatandaşlar, 6 bin 300 metrekare alan üzerine kurulu, 2 bin 500 yolcu kapasiteli modern otogarın açılışı öncesi ve sonrası İmamoğlu ve Belediye Başkanımız Faruk Demir’e yoğun sevgi gösterilerinde bulundu.

 

ARDAHAN’DA BİR İLK OLAN 2 BİN 500 KAPASİTELİ YENİ TERMİNAL, SON MODEL ÖZELLİKLERLE DONATILDI

Belediye Başkanımız Faruk Demir’in girişimleri sonucu yapımını İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun üstlendiği çağdaş şehirlerarası otobüs terminali, Ardahan'ın il olduğu 27 Mayıs 1992 tarihinden itbaren var olan 300 yolcu kapasiteli eski otogarının yerine, sahip olduğu 2 bin 500 yolcu kapasiteyle çevre yolu üzerinde inşa edildi. 6 bin 300 metrekarelik bir alanda ileri teknolojik özelliklere göre yapımı tamamlanan yeni otobüs terminalinin açılışına CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Belediye Başkanımız Faruk Demir, CHP Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin, CHP PM üyesi Gökhan Günaydın, 22. 23. 24. Dönem CHP Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt, ilçe belediye başkanları, il ve ilçe teşkilatları, basın mensupları ve binlerce vatandaş katıldı.  

“ARDAHANLILARIN YILLARDIR BEKLEDİKLERİ ÖZLEM SONA ERDİ”

Açılışta konuşan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Bugün burada sevgili, çok kıymetli Ardahanlı kardeşlerimize yakışacak yepyeni bir otogar açmanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz. Faruk Demir başkanımla birlikte ele ele vererek siz değerli Ardahanlıların en önemli ihtiyaçlarından birini karşıladığımız için oldukça sevinçliyiz. Modern otobüs terminaliniz hayırlı uğurlu olsun” dedi. Belediye Başkanımız Faruk Demir’de Ardahanlıların yıllardır bekledikleri bir özleme son vermenin mutluluğunu yaşadıklarını kaydederek, şunları belirtti: “Bu topraklarda doğup büyüyen her bir birey Ardahan’da doğru düzgün bir otogarın olmamasından dolayı mustaripti. Bizler bu sıkıntıyı, bu derdi çözmek için sürekli çaba harcadık. Ve sonunda Sayın İBB Başkanımız Ekrem İmamoğlu’nun destekleri sayesinde siz kıymetli hemşehrilerimize bu terminalimizi kazandırdık. Kendilerine sizlerin de adına çok teşekkür ediyorum.”

E-Bülten Aboneliği

Ücretsiz E-bülten servisimize abone olarak belediyemiz, hizmetlerimiz ve duyurularımızdan ilk siz haberdar olun!